top of page

Wymiana opon - Jabłonna

wymiana opon Jabłonna

Opony to istotny element pojazdu, który ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Choć wydawać by się mogło, że są to elementy o prostej konstrukcji to pełnią decydującą rolę jeżeli chodzi o prawidłowe utrzymanie samochodu na drodze w różnych warunkach pogodowych. Dlatego też istnieją osobne rodzaje opon. Jedne, które dostosowane są do warunków jezdnych podczas lata inne, które spełniają swoją rolę podczas zimowej pogody. 

Opony letnie a zimowe - dlaczego warto je zmieniać?

Poszczególne rodzaje opon, choć na pierwszy rzut oka niczym się nie różnią, to wykonane są z zupełnie innej mieszanki gumowej przez co posiadają zupełnie inne parametry oraz właściwości. W naszym zmiennym klimacie bardzo istotne jest regularne wymienianie opon, gdyż modele uniwersalne nie spełniają swojej roli. Sezonowa wymiana ogumienia w samochodzie to jeden z obowiązkowych punktów, jeżeli chcesz aby jazda była całkowicie bezpieczna. Modele, które przeznaczone są do jazdy w warunkach letnich nie sprawdzą się, kiedy temperatura spadnie poniżej pewnego poziomu. Wynika to z właściwości chemicznych mieszanki,  z której są wykonane. Opony letnie sztywnieją w niższej temperaturze, przez co stają się mniej elastyczne i mają mniejszą przyczepność. Ma to także wpływ na wydłużenie drogi hamowania pojazdu. 

Opony zimowe są dużo bardziej elastyczne, a ich specjalny bieżnik wpływa na obniżenie poślizgu i zapewnia lepszą przyczepność na drodze. Regularna wymiana opon w każdym sezonie zapewnia bezpieczną jazdę i wpływa na komfort prowadzenia pojazdu. Dzięki temu opony nie zużywają się tak szybko. Modele wielosezonowe nie są w stanie dostosować się do tak skrajnych warunków pogodowych, w wyniku czego nie są w stanie zagwarantować takiego bezpieczeństwa jak te, dobrane specjalnie do danego sezonu.

Odwiedzając nasz Auto Serwis w Jabłonnej możesz mieć pewność, że cały montaż przebiegnie prawidłowo. Nasi specjaliści posiadają doświadczenie w obsłudze różnych pojazdów. 

Dobranie odpowiedniego ogumienia - na co ma wpływ

  • zapewnia lepszą przyczepność pojazdu

  • wpływa na skrócenie drogi hamowania

  • podnosi komfort prowadzenia pojazdu

Choć kwestie bezpieczeństwa na drodze są kluczowe, to nie można zapominać o komforcie prowadzenia pojazdu. Jest to szczególnie istotne wtedy, kiedy Twoja praca związana jest z przemieszczaniem się lub z innych powodów spędzasz w aucie dużą część dnia. Odpowiednio dobrane opony sprawiają, że samochód prowadzi się lepiej, a cała jazda odbywa się w ciszy. 

Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami w K&K Auto Serwis Jabłonna, którzy chętnie wprowadzą Państwa w szczegóły naszych usług oraz w miarę możliwości doradzą Państwu w doborze najlepszych opon. W naszym warsztacie w Jabłonnie oprócz wymiany opon i naprawy samochodu, oferujemy m.in. serwis instalacji LPG oraz auto elektryka.

bottom of page